Mobilna wieża monitorująca

Wykorzystanie nowych technologii umożliwia zdalną kontrolę i monitoring w trudno dostępnych obszarach bądź w sytuacjach braku stałego zasilania. Zastosowanie w Twojej działalności mobilnej wieży do monitoringu przy wsparciu Stacji Monitorowania Alarmów pozwoli Ci prowadzić stały nadzór nad terenem znajdującym się w zasięgu wieży monitorującej oraz podjąć natychmiastową reakcję w przypadku podniesienia alarmu. Dzięki nowoczesnej technologii wyeliminujesz ryzyko ludzkiego błędu i obniżysz koszty zabezpieczenia określonej lokalizacji.

Zapytaj o ofertę

Czym jest mobilna wieża
monitorująca?

Inteligentna, mobilna platforma monitoringu wizyjnego wyposażona w zintegrowany system do wykrywania i monitorowania zagrożeń zaprojektowana została w celu zapewnienia tymczasowego monitoringu w dowolnym miejscu bez względu na to, jak odległe jest od źródeł zasilania – jest wyposażona w zintegrowany panel fotowoltaiczny zapewniający zieloną energię ze słońca. Mobilna wieża do monitoringu sprawdzi się w sytuacjach, gdy istniejąca infrastruktura utrudnia bądź całkowicie uniemożliwia zastosowanie tradycyjnej instalacji monitorującej.

Rozwiązanie stworzone z myślą o budowach dróg i mostów może być wykorzystane także w każdej innej lokalizacji. Mobilna wieża monitorująca uzupełnia lub całkowicie zastępuje tradycyjną ochronę fizyczną oraz stosowane dotychczas przenośne systemy nadzoru. Zamontowane w urządzeniu kamery CCTV są skomunikowane ze zdalną Stacją Monitorowania Alarmów, co pozwala na wykrycie na strzeżonym terenie wszelkich nieprawidłowości. Nie musisz zatrudniać dodatkowych pracowników czy inwestować w rozbudowany system stacjonarnego monitoringu. Korzystasz ze skutecznej ochrony tak długo, jak tego potrzebujesz – w dowolnym miejscu.

Dodatkowo mobilna wieża monitoringu wyposażona jest w system alarmowania audiowizualnego, dzięki czemu pełni ona funkcję prewencyjną, odstraszając potencjalnych intruzów. Gdy wykryje nieproszonych gości, natychmiast uruchomi się sygnał dźwiękowy i świetlny. To całkowicie zintegrowany, mobilny i autonomiczny system ochrony wyposażony w skuteczne zabezpieczenia przed wszelkimi atakami oraz aktami wandalizmu.

Co zyskujesz?

Widoczna z daleka mobilna wieża monitorująca

powstrzymuje intruzów przed wtargnięciem na chroniony teren

 

Pełna integracja

z i innymi systemami bezpieczeństwa

 

 

Całodobowe monitorowanie

i rejestracja zdarzeń w odległości do 100 m

Podgląd on-line umożliwiający szybką

ocenę sytuacji przez operatora Stacji Monitorowania Alarmów

 

 

Uszczelnienie systemu ochrony

oraz skuteczne wzmocnienie działań w zakresie bezpieczeństwa

 

 

Uniezależnienie od źródeł zasilania

dzięki zastosowaniu w wieży panelu fotowoltaicznego przetwarzającego energię słoneczną

Oszczędność kosztów pracy

i inwestycji w środki trwałe dzięki mobilnej wieży do monitoringu na wynajem

 

 

Pełna mobilność – w razie potrzeby można zmienić położenie

wieży tak, by jak najlepiej dostosować system do zmieniających się wymagań zapewnienia bezpieczeństwa terenu

 

Mobilna wieża do monitoringu z systemem czujek

Technologia składająca się z kamer oraz systemu czujek, wywołujących alarm i najazd kamery na określoną strefę po wykryciu zdarzeń niepożądanych w monitorowanym obszarze.

Kamera wyposażona jest 30-krotny zoom optyczny, umożliwiający precyzyjną identyfikację osób lub obiektów. Dzięki temu nagranie może być wykorzystane m.in. jako materiał dowodowy.

Wsparcie naszego specjalisty pomoże wskazać optymalne i newralgiczne miejsca, gdzie zdarzenia są rejestrowane i w czasie rzeczywistym wysyłane sygnały alarmowe.

Mobilna wieża z analityką AI

System wyposażony w analitykę opartą o zastosowanie sztucznej inteligencji, składającą się z czterech kamer ustawionych do ciągłej obserwacji newralgicznych miejsc.

Dodatkowo wieża monitorująca posiada kamerę obrotową do wideoweryfikacji i gromadzenia materiału dowodowego przez operatora. Technologia pozwala na zdalne wskazywanie stref detekcji przez użytkownika, na których urządzenie będzie rejestrowało zdarzenia i wysyłało sygnały ostrzegawcze.

Dlaczego warto wybrać usługę MobiGuard?

 • Bezpieczeństwo terenu – całodobowe monitorowanie i rejestracja zdarzeń. Rozpoznawanie obiektów nawet w całkowitej ciemności dzięki wbudowanym oświetlaczom w paśmie podczerwieni
 • Wideoweryfikacja – podgląd on-line umożliwiający szybką ocenę sytuacji przez operatora Centrum Wsparcia Operacyjnego
 • Działania prewencyjne – widoczna z daleka wieża powstrzymuje intruzów przed wtargnięciem na chroniony teren dzięki sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej (komunikat głosowy w przypadku wkroczenia na teren obiektu)
 • Tryb cichej pracy – szczególnie istotny przy pracy w terenie zabudowanym po godz. 22.00. Automatyczna zmiana trybów dzień / noc

Case study

Klub sportowy SUP Silesia z Katowic to organizator zawodów SILESIA SUP CUP w Dąbrowie Górniczej. Odbywają się one na terenie zbiornika wodnego Pogoria III. Klient zlecił nam ochronę drugiej edycji, która miała miejsce w weekend 7-8.05. Klub szukał doświadczonej ekipy, która mogłaby skutecznie zabezpieczyć event z dbałością o każdy detal. Dodatkową potrzebą było wykorzystanie technologii, która jest w stanie pracować w warunkach polowych i rejestrować wydarzenie odbywające się w plenerze, ze szczególnym uwzględnieniem szybkich reakcji i zdalnego sterowania.

Zastosowane rozwiązanie:

Na jasno określoną potrzebę naszego klienta odpowiedzieliśmy natychmiast, ponieważ oferujemy usługę monitoringu za pomocą mobilnej wieży monitorującej, która doskonale spisuje się właśnie w pracy w terenie.

Klient miał do wyboru dwie formy ochrony:

 • ochronę fizyczną, realizowaną jako patrol samochodowy,
 •  ochronę MobiGuard realizowaną za pomocą mobilnej wieży monitorującej sterowanej zdalnie.

Po przeanalizowaniu wszystkich zalet i wad obu rozwiązań, biorąc pod uwagę również niedługi czas trwania zawodów (2 dni), klient podjął decyzję o skorzystaniu z nowoczesnego MobiGuarda.

 

Klient zyskał:

 • oszczędność finansową w realizacji usługi,
 • efektywność monitoringu także nocą,
 • 100% skuteczności w odstraszaniu potencjalnych sprawców podczas incydentu, który został odnotowany o 3:00 w nocy,
 • budowanie wizerunku firmy otwartej na nowe i zarazem skuteczne technologie,
 • zaufanie i uznanie wśród współpracowników.

Zobacz, jak to działa

 

Co nas wyróżnia?

 • Inwestujemy i dostarczamy nowe technologie, aby Twoja firma oszczędzała swój kapitał.
 • Posiadamy skuteczny system nadzoru nad usługą na różnych poziomach zarządzania.
 • Projektujemy oraz implementujemy rozwiązania oparte na sprawdzonych i nowoczesnych technologiach w klasie SA4.
 • Każda dostępna w naszej ofercie mobilna wieża monitorująca została zaprojektowana tak, aby wytrzymać długotrwałe działanie czynników zewnętrznych i niekorzystne warunki pogodowe
 • Wieże można bardzo szybko rozstawić i skonfigurować – są niemal natychmiast gotowe do użytku.
 • Oferujemy na wynajem wyłącznie sprawdzone, w pełni sprawne modele, regularnie poddawane konserwacji przez doświadczonych techników.
Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami
i sprawdź ofertę

Zapytaj o ofertę

Inne produkty

Zobacz więcej