Cash handling

Realizując obsługę gotówkową dbamy o każdy jej szczegół wykorzystując nowoczesne technologie – od dokładnego planowania procesu, poprzez nadzór i łączność, aż po szybkie przeliczenie i raportowanie. Transportujemy wartości na terenie całego kraju, przechowujemy gotówkę z wykorzystaniem dokładnie zabezpieczonych urządzeń oraz kompleksowo obsługujemy bankomaty i wpłatomaty.

Zapytaj o ofertę

Czym jest cash handling?

Cash handling to wysokospecjalistyczna usługa z zakresu cash security, polegająca na zabezpieczeniu i obróbce wartości pieniężnych. Realizując ją, kierujemy się zarówno obowiązującymi wymogami formalno-prawnymi i procedurami bankowymi, jak i naszymi wewnętrznymi standardami. Wykorzystujemy zaawansowane zaplecze techniczne oraz nowoczesne narzędzia informatyczne, zaprojektowane z myślą o usługach cash handling.

Na proces zarządzania gotówką składają się 3 główne elementy:
Cash processing – logistyczny proces przetwarzania gotówki, na który składa się: liczenie, sortowanie, przechowywanie i zarządzanie stanami gotówkowymi, a także sporządzanie raportów i zestawień z przeprowadzonych procesów

Cash in transit – transporty wartości, konwojowanie/pobranie gotówki/przesyłek wartościowych i zdeponowanie ich we wskazanym przez klienta miejscu (np. liczarnia zewnętrzna, placówka banku, wrzutnia nocna). Usługa inkaso realizowana jest wg. ustalonych zasad i terminów. Zadaniem konwoju jest zabezpieczenie przewożonego mienia przed kradzieżą, zagubieniem lub zniszczeniem oraz dostarczenie go w stanie nienaruszonym zgodnie z przyjętym harmonogramem i procedurą.

Serwis ATM – zapewnienie ciągłości działania bezobsługowych urządzeń płatniczych (bankomatów i wpłatomatów), polegające na wymianie i uzupełnianiu gotówki w bankomatach, obsłudze wpłatomatów, a także obsłudze zatrzymanych kart płatniczych.

Co zyskujesz?

Bezpieczeństwo procesów

 

związanych z obsługą gotówki

 

 

Aktualną wiedzę o działaniach

przeprowadzanych na wartościach pieniężnych

Szybkie przeliczenie, raportowanie

i możliwość księgowania przekazanych środków

 

Stosowanie się do jednolitych standardów

i działania według sprawdzonych planów zachowania ciągłości usługi

Wsparcie w procesach raportowych

zgodnie z oczekiwaniami NBP

 

 

Wykorzystanie najnowszych technologii

do zabezpieczenia Twojej wartości

Co nas wyróżnia?

  • Należymy do Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki 
  • Zapewniamy przeszkolone i sprawdzone zespoły uzbrojonych konwojentów 
  • Transport wyłącznie certyfikowanymi pojazdami 
  • Usługę wspierają systemy informatyczne VCMS oraz WEBDEPOSIT, które gwarantują sprawną logistykę i dostęp do informacji online 
Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami
i sprawdź ofertę

Zapytaj o ofertę

Inne produkty

Zobacz więcej