Cash handling – konwój pieniędzy, mienia i ładunków niebezpiecznych

Szukasz sposobu na bezpieczny konwój pieniędzy lub mienia o wysokiej wartości? Mamy dla Ciebie sprawdzone, wygodne rozwiązanie. Dbamy o każdy szczegół obsługi gotówkowej, wykorzystując nowoczesne technologie – od dokładnego planowania procesu, poprzez nadzór i łączność, aż po szybkie przeliczenie i raportowanie. Konwój wartości pieniężnych realizujemy na terenie całego kraju. Przechowujemy gotówkę z wykorzystaniem dokładnie zabezpieczonych urządzeń oraz kompleksowo obsługujemy bankomaty, wpłatomaty i recyklery.  Dzięki naszemu doświadczeniu cash handling możemy realizować sprawniej, z zachowaniem maksymalnych zasad bezpieczeństwa oraz w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Zapytaj o ofertę

Czym jest cash handling?

Konwojowanie wartości pieniężnych nie koncentruje się wyłącznie na transporcie gotówki z punktu A do punktu B. Pod pojęciem cash handlingu kryje się cały pakiet usług. To wysokospecjalistyczne działania z zakresu cash security polegające na zabezpieczeniu i obróbce wartości pieniężnych. Realizując usługę, kierujemy się zarówno obowiązującymi wymogami formalno-prawnymi i procedurami bankowymi, jak i naszymi wewnętrznymi standardami obejmującymi profesjonalny konwój. W swojej pracy wykorzystujemy zaawansowane zaplecze techniczne oraz nowoczesne narzędzia informatyczne zaprojektowane z myślą o usługach cash handlingu. Ważnym celem naszej działalności jest zapewnienie Ci komfortu rozwijania biznesu, dlatego proponujemy profesjonalne wsparcie w kilku obszarach.

Na proces zarządzania gotówką składają się 3 główne elementy:

Cash in transit – transporty wartości, konwojowanie wartości pieniężnych/pobranie gotówki/przesyłek wartościowych i zdeponowanie ich we wskazanym przez klienta miejscu (np. liczarnia współpracująca z bankiem klienta, wrzutnia nocna, wrzutnia on-line). Usługa inkaso realizowana jest wg ustalonych zasad i terminów. Zadaniem konwoju jest zabezpieczenie przewożonego mienia przed kradzieżą, zagubieniem lub zniszczeniem oraz dostarczenie go w stanie nienaruszonym zgodnie z przyjętym harmonogramem i procedurą.

Serwis ATM – zapewnienie ciągłości działania bezobsługowych urządzeń płatniczych (bankomatów , wpłatomatów i recyklerów), polegające m.in. na wymianie i uzupełnianiu gotówki w urządzeniach a także obsłudze zatrzymanych kart płatniczych.

Cash processing – logistyczny proces przetwarzania gotówki, na który składa się: liczenie, sortowanie, przechowywanie i zarządzanie stanami gotówkowymi, a także sporządzanie raportów i zestawień z przeprowadzonych procesów

Co zyskujesz?

Bezpieczeństwo procesów

 

związanych z obsługą gotówki

 

 

Aktualną wiedzę o działaniach

przeprowadzanych na wartościach pieniężnych

Szybkie przeliczenie, raportowanie

i możliwość księgowania przekazanych środków

 

Stosowanie się do jednolitych standardów

i działania według sprawdzonych planów zachowania ciągłości usługi

Wsparcie w procesach raportowych

zgodnie z oczekiwaniami NBP

 

 

Wykorzystanie najnowszych technologii

do zabezpieczenia Twojej wartości

Co nas wyróżnia?

  • Należymy do Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki 
  • Zapewniamy przeszkolone i sprawdzone zespoły uzbrojonych konwojentów 
  • Transport wyłącznie certyfikowanymi pojazdami 
  • Usługę wspierają systemy informatyczne VCMS oraz WEBDEPOSIT, które gwarantują sprawną logistykę i dostęp do informacji online 
Zapytaj o ofertę

W jaki sposób realizujemy konwój pieniędzy i innych ładunków?

 

Konwojowanie wartości pieniężnych to proces o wysokim stopniu ryzyka, dlatego zawsze odbywa się według ustalonego planu. Pytamy Cię o to, jakiego rodzaju usługi potrzebujesz oraz które działania powinna ona obejmować. Przygotowaną bezpieczną kopertę z wartościami odbieramy ze wskazanego miejsca, a następnie dostarczamy do umówionego punktu. Centrum Obsługi Gotówki banku w którym prowadzony jest rachunek firmowy.

Pojazdy wykorzystywane do transportu są certyfikowane, opancerzone, a także dokładnie sprawdzane jeszcze przed wyruszeniem w drogę, by uniknąć jakichkolwiek przestojów. Do realizacji zadania wyznaczana jest odpowiednio przeszkolona ochrona – konwój realizuje zespół uzbrojonych ludzi. Kontrolę nad realizowanym zadaniem zapewnia również nowoczesna technologia śledzenia i łączności. Dzięki temu zabezpieczenie wartości pieniężnych stoi na najwyższym możliwym poziomie.

Skontaktuj się z nami
i sprawdź ofertę

Zapytaj o ofertę

Inne produkty

Zobacz więcej