Już 28 czerwca 2024 r. rozpocznie się druga edycja Tour de Pologne Women, na którą czekaliśmy aż 8 lat. Celem wyścigu jest promocja kobiecego kolarstwa oraz zachęcanie kobiet do aktywności fizycznej. Grupa Impel zadba o bezpieczeństwo w czasie tego wydarzenia.

Kolarki z całego świata pokonają blisko 250 kilometrów po polskich trasach. Tegoroczna rywalizacja to powrót do kobiecego ścigania w Polsce. Pierwsza i dotąd jedyna edycja miała miejsce w 2016 roku, zorganizowana przez Czesława Langa i jego zespół. Wówczas triumfowała Jolanda Neff, mistrzyni olimpijska i wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Wygrała dwa z trzech etapów i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Najlepsza z reprezentantek Polski, Paulina Brzeźna-Bentkowska, zajęła wówczas czwarte miejsce.

W tym roku emocje będą jeszcze większe. Przed nami trzy dni i trzy etapy wielkich emocji. W 2. Tour de Pologne Women wystąpi 18 zespołów – trzy reprezentacje narodowe (Polska, Dania i Ukraina) oraz 15 klubów z całego świata, w tym z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Polski. Szczególną uwagę zwraca World Cycling Center, zespół utworzony przez światową federację kolarską, który wspiera obiecujących zawodników z trudnych środowisk.

Tegoroczna edycja odbędzie się w całości w województwie lubelskim.

Trasa 2. Tour de Pologne Woman

  • 28 czerwca – Etap 1: Lublin – Lublin – podczas którego na odcinku 4,5 km odbędzie się jazda indywidualna na czas.
  • 29 czerwca – Etap 2: Krasnystaw – Kraśnik – drugiego dnia peleton pokona 136 kilometrów.
  • 30 czerwca – Etap 3: Arche Nałęczów – Kazimierz Dolny – podczas ostatniego etapu kolarki będą miały do pokonania 103 km, kończąc wyścig pięciokrotnie przejeżdżając 15-kilometrową pętlę. 

Czeka nas zatem wielka kolarska uczta, a zwyciężczynię 2. Tour de Pologne Women poznamy już 30 czerwca.

Więcej informacji o wyścigu znajdziesz na stronie organizatora https://tourdepolognewomen.pl/

Grupa Impel, która od ponad dekady towarzyszy głównemu wyścigowi Tour de Pologne, zadba również o bezpieczeństwo podczas 2. Tour de Pologne Women.

Będziemy odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa w kluczowych miejscach wyścigu – linii startu trzech etapów oraz linii met. Jednocześnie będziemy dbać o ochronę parkingów przy hotelach, w których będą przebywać zawodniczki.

Więcej o  zapewnianiu bezpieczeństwa przez Grupę Impel możesz przeczytać na naszej stronie.

Tour de Pologne Woman 2024

/Źródło zdjęcia użytego na górze aktualności: Lang Team, foto: Szymon Gruchalski/

Aktualności