Już wkrótce startuje 80. Tour de Pologne. W tym roku wyścig zaczyna się 29 lipca w Poznaniu, a kończy 4 sierpnia w Krakowie. Z dumą informujemy, że po raz 13. pełnimy rolę oficjalnej ochrony Tour de Pologne!

Trasa 80. Tour de Pologne

Trasa tegorocznej edycji Tour de Pologne już została oficjalnie ogłoszona. Różni się ona od poprzednich edycji, przenosząc wiele odcinków wyścigu do malowniczych regionów zachodniej Polski. Pierwszy etap startuje w Poznaniu, a kolejne trasy poszczególnych odcinków 80. Tour de Pologne przedstawiają się następująco:

  • etap 1 – Poznań – Poznań
  • etap 2 – Leszno – Karpacz
  • etap 3 – Wałbrzych – Duszniki-Zdrój
  • etap 4 – Strzelin – Opole
  • etap 5 – Pszczyna – Bielsko-Biała
  • etap 6 – Katowice – Katowice (jazda indywidualna na czas)
  • etap 7 – Zabrze – Kraków

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tour de Pologne, ze względu na swoją skalę i rangę, jest olbrzymim wyzwaniem logistycznym. Od 30 lat za organizację tego prestiżowego wydarzenia odpowiada Lang Team, a dyrektorem wyścigu jest legenda polskiego kolarstwa Czesław Lang. Organizatorzy wydarzenia po raz trzynasty z rzędu zdecydowali się na współpracę z Grupą Impel, powierzając nam ochronę Tour de Pologne. Nowe trasy to nowe wyzwania również dla firmy zapewniającej bezpieczeństwo w czasie wyścigu. Przygotowania do zabezpieczenia wydarzenia rozpoczynają się na kilka miesięcy przed startem, a sam czas wyścigu to okres niezwykle wytężonej pracy operacyjnej.

W przypadku tegorocznej edycji wyścigu zapewniamy ochronę punktów mety na całej trasie Tour de Pologne. Zapewniamy także ochronę dla sportowców przebywających w hotelach wzdłuż trasy wyścigu, a także na parkinkach z autokarami, wozami transmisyjnymi oraz transportującymi sprzęt kolarski.

Więcej na temat ochrony imprez przeczytasz na naszej stronie.

Zobacz galerię zdjęć z poprzednich edycji wyścigu:

Aktualności