10 maja swoją premierę ma pierwsza z cyklu czterech wystaw pod autorską nazwą Przenikania. Grupa Impel jest oficjalną ochroną tego wyjątkowego wydarzenia.

Przenikania to cykl wystaw w Centrum Giełdowym w Warszawie, który ma na celu promocję młodej twórczości oraz przybliżanie twórczości klasyków współczesności. Od maja 2023, do stycznia 2024 będą miały miejsce cztery wystawy artystek i artystów – młodego pokolenia i pokolenia klasyków, klasyczek, które odznaczają się oryginalnością twórczą.

Spotkanie dwóch artystek i dwóch pokoleń

Podczas pierwszej wystawy zaprezentowane zostaną prace dwóch wybitnych artystek: Magdaleny Abakanowicz — jednej z najbardziej znanych polskich twórczyń na świecie, oraz Magdaleny Głodek — młodej, utalentowanej artystki, dla której akryl i płótno stały się przestrzenią do zadawania pytań i odkrywania wzorców łączących kolejne pokolenia. To zestawienie dwóch generacji i dwóch różnych historii — zarówno na zasadzie podobieństw jak i kontrastów.

Główną ideą cyklu wystaw Przenikania jest promowanie polskiej sztuki współczesnej oraz otwarcie furtki do świata biznesu w celu uzyskania nowych pól dla sztuki. Różne, a jednak przenikające się dzieła twórczyń prowokują do zadawania pytań o kondycję człowieka we współczesnym świecie widzianej z perspektywy dwóch artystek i dwóch pokoleń.

Przenikania to także wsparcie zawodowych ścieżek artystów i artystek przez mecenaski i mecenasów sztuki. Pokazuje on, że sztuka jest cenna nie tylko w wymiarze symbolicznym, ale także rynkowym.

Wernisaż odbędzie się 10 maja, a wystawę Przenikania_1 będzie można zwiedzać do 21 maja w Centrum Giełdowym w Warszawie. Za projektem stoi zespół kuratorów w składzie: Marta Czyż, dr. Krystyna Łuczak Surówka oraz prof. dr. hab. Jan Wiktor Sienkiewicz. Organizatorem cyklu jest agencja Don’t Worry.

Więcej informacji o cyklu wystaw na stronie przenikania.pl

Aktualności