Jubileuszowy, 80. Tour de Pologne już za nami. Ta wyjątkowa edycja legendarnego wyścigu zakończyła się 4 sierpnia na krakowskich Błoniach, po siedmiu etapach sportowej rywalizacji. W tym roku istotną rolę odegrała pogoda, która już od pierwszego etapu w Poznaniu wpływała na plany organizatorów, zawodników i kibiców. Po raz trzynasty o bezpieczne emocje w czasie Tour de Pologne zadbała Grupa Impel.

To były dni pełne pasji i determinacji, które raz jeszcze potwierdziły rangę Tour do Pologne wśród międzynarodowych imprez kolarskich. Przez siedem kolejnych dni zawodnicy z różnych zakątków świata rywalizowali na malowniczych trasach naszego kraju, prezentując zarówno swe umiejętności, jak i niezłomny duch walki. Każdy etap przynosił nowe historie, kolejne wyzwania, a przede wszystkim niezapomniane emocje dla kibiców zgromadzonych na trasie.

W klasyfikacji generalnej wyścigu pierwsze miejsce zajął Matej Mohorić z Bahrain Victorious ze Słowenii, który nieznacznie wyprzedził Portugalczyka, Joao Almeidę z UAE Team Emirates. Na trzecim miejscu podium stanął Michał Kwiatkowski, w pierwszej dziesiątce znalazł się również Rafał Majka, który w klasyfikacji generalnej zajął ósmą pozycję.

80. Tour de Pologne – zmienna pogoda i wyzwania dla ochrony

Tegoroczna edycja była wyjątkowa nie tylko ze względu na jubileusz, ale również z uwagi na zmienną pogodę. W czasie pierwszego etapu w Poznaniu nad metą wyścigu przetoczyła się nawałnica z potężną ulewą i gradem. Porywisty wiatr porozrzucał duże elementy dekoracji i poprzewracał barierki zabezpieczające trasę.

Jak podkreśla Janusz Pniak z Grupy Impel, jeden z koordynatorów ds. bezpieczeństwa Tour de Pologne –  Załamanie pogody miało miejsce zaledwie pół godziny przed przyjazdem peletonu na metę. To była walka, aby uporządkować trasę i zdążyć przed zbliżającymi się zawodnikami.

W czasie 80. Tour de Pologne Grupa Impel po raz kolejny pełniła rolę oficjalnej ochrony wyścigu. Zapewnialiśmy bezpieczeństwo na mecie każdego odcinka, zabezpieczaliśmy hotele, w których nocowali zawodnicy oraz parkingi, gdzie stacjonowały pojazdy ze sprzętem sportowym. W ramach przygotowań do etapu jazdy na czas w Katowicach byliśmy również odpowiedzialni za przygotowanie planu tymczasowej organizacji ruchu. Nad zabezpieczeniem samego odcinka miejskiego pracowało ponad 280 osób z Grupy Impel. Prawie 50 z nich musiała posiadać uprawnienia do kierowania ruchem drogowym. Całe przedsięwzięcie związane z organizacją odcinka katowickiego było ogromne i cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w wyścigu. Dziękujemy także organizatorowi za możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu już po raz trzynasty.

Zobacz naszą galerię zdjęć z wszystkich siedmiu etapów tegorocznego wyścigu:

Więcej informacji na temat ochrony imprez masowych znajdziesz na naszej stronie.

Aktualności