Objęliśmy swoim patronatem oraz zadbaliśmy o bezpieczeństwo zgromadzonych uczestników -„Fryderyk Festiwal: Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu”. Zabezpieczenie imprezy masowej, w której bierze udział kilka tysięcy osób, zawsze stanowi wyzwanie. Planowanie oraz wzorowa współpraca z organizatorami i służbami, zagwarantowały, że impreza przebiegła bez zakłóceń, a my możemy być dumni, że po raz kolejny byliśmy jej częścią.

Wydarzenie odbyło się w sobotę wieczorem (22 kwietnia br.) na scenie Areny Gliwice. Polskie nagrody muzyczne wręczono już po raz 29., a na gali pojawiły się najgorętsze nazwiska rodzimego przemysłu fonograficznego.

Jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku zmieniło się w sobotę w stolicę polskiej muzyki. Do Gliwic, przyjechały najlepsze polskie wokalistki i wokaliści, by swoimi koncertami uświetnić ceremonię wręczenia najważniejszych nagród muzycznych.

Fryderyki 2023 przyznane zostały w 26 kategoriach. Dodatkowo wręczono Złote Fryderyki – specjalne wyróżnienia, będące uhonorowaniem całego dorobku twórczego. Artystką Roku została Sanah. Natomiast Artystą Roku – Mrozu, który zgarnął statuetki aż w pięciu kategoriach. Wśród nagrodzonych byli również Brodka, Dawid Podsiadło i Michał Barański. Pełna lista laureatów dostępna jest tutaj.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom tegorocznej edycji Fryderyków!

Organizatorem wydarzenia jest Związek Producentów Audio Video oraz Akademia Fonograficzna. Producentem gali jest High Events.

Aktualności