W sobotę 1 kwietnia, po raz dziewiąty, zadbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników i kibiców Mistrzostw Polski w biegu po schodach – Sky Tower Run 2023, oraz objęliśmy wydarzenie swoim patronatem.

Ponad 800 osób wzięło udział w zawodach w wielu kategoriach wiekowych. W osobnej rywalizacji uczestniczyli strażacy, którzy wbiegali po schodach najwyższego wrocławskiego wieżowca w pełnym rynsztunku bojowym. Trasa liczyła 212 m w pionie, w tym 49 pięter z 1142 schodami. Godne uwagi jest to, że podróż windą na szczyt zajmuje nawet kilkanaście sekund, a najlepszy zawodnik biorący udział w wyścigu uzyskał czas 5 minut i 18 sekund. Rekord trasy z poprzednich edycji to 4 minuty 54 sekundy.

Jednym z uczestników biegu był pracownik Grupy Impel – Adrian Gajek, kierownik ochrony Sky Tower we Wrocławiu. Dziękujemy za godne reprezentowanie marki Impel, dla której pracuje już 18 lat! Gratulujemy!

Wrocławski wieżowiec znamy jak własną kieszeń — od parteru aż po sam szczyt, ponieważ zabezpieczamy go już od prawie 11 lat.

Dziękujemy organizatorom Sky Tower Run 2023 za zaufanie i gratulujemy profesjonalnej organizacji wydarzenia!

Więcej informacji oraz wyniki, można znaleźć tutaj: LINK

Aktualności