Dziś rozpoczął się XV Europejski Kongres Gospodarczy. To jedno z największych spotkań biznesowych w Europie Centralnej. Kongres potrwa od 23 do 26 kwietnia 2023 r. i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W czasie jego trwania odbędzie się szereg paneli dyskusyjnych i spotkań networkingowych. Po raz kolejny dbamy o ochronę tego wydarzenia.

Kongres rozpocznie się sesją inauguracyjną „Nowa europejska gospodarka w nowym świecie”. Podczas wydarzenia realizowane będą sesje dotyczące takich obszarów, jak: geopolityka i współpraca gospodarcza, zielona transformacja gospodarki, inwestycje i budownictwo, digitalizacja i technologie, energia i bezpieczeństwo. W ciągu trzech dni Kongresu przewidziano prawie 170 paneli dyskusyjnych. Dodatkowo w ramach konferencji odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących, jak np. Gala Inwestor bez granic, Gala Ranking Zielonych Inicjatyw, prezentacja finalistów konkursu EEC Startup Challenge czy spotkanie dotyczące kluczowej inwestycji w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej.

W tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym weźmie udział prawie 11 tys. uczestników. Swój udział w roli prelegentów potwierdziło wielu znaczących przedstawicieli biznesu, polityki, kultury i nauki. Z takich powodów wydarzenie wymaga specjalnego zadbania o bezpieczeństwo wszystkich uczestniczących w nich osób.

W ramach organizowanych zaproszeni goście sesji będą dyskutować o bieżących problemach gospodarczych, ekonomicznych i społecznych. Tematyka paneli dyskusyjnych dotyczyć będzie m.in. wpływu gospodarki na środowisko i klimat, zielonej transformacja energetyki i przemysłu, wojnie w Europie oraz kryzysie surowcowym i energetycznym.

Pełen program tegorocznego Europejskiego Kongresu Europejskiego dostępny jest tutaj

Aktualności