Już 7 maja rozpocznie się Europejski Kongres Gospodarczy. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach powita setki prelegentów i uczestników trzydniowego cyklu spotkań i debat. Grupa Impel po raz kolejny zadba o bezpieczeństwo wydarzenia. Obecni będą również nasi prelegenci.

EEC to jedno z największych spotkań biznesowych w Europie Centralnej. Jego celem jest stworzenie platformy do dyskusji o przyszłości gospodarki polskiej i europejskiej. Poprzednia edycja przyciągnęła aż 11 tys. uczestników stacjonarnych i 7 tys. śledzących debaty online. Obecnie swój udział w roli prelegentów potwierdziło wielu znaczących przedstawicieli biznesu, kultury, polityki, i nauki – w związku z tym wydarzenie wymaga szczególnego zadbania o bezpieczeństwo wszystkich zebranych uczestników.

Główne nurty tematyczne

Podczas wydarzenia będą poruszane tematy dotyczące m.in. problematyki transformacji sektora paliw i energii, digitalizacji gospodarki, nowych technologii, rynku pracy, a także inwestycji i finansów. Kongres porusza również trudniejsze tematy dotyczące geopolityki i sytuacji międzynarodowej. Pełnym program wydarzenia znajdziesz tutaj.

Prawo, gospodarka, przedsiębiorczość

W pierwszym dniu wydarzenia, o godzinie 12:30 na sesji plenarnej Prawo i Regulacje wystąpi jeden z naszych dwóch prelegentów – Jakub Dzik, członek zarządu, dyrektor generalny Grupy Impel.

Podczas panelu porozmawiamy o stabilizacji otoczenia prawnego gospodarki i systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, a także przewlekłości procedur sądowych, znaczeniu stabilnego i funkcjonalnego porządku prawnego dla wzrostu gospodarki oraz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Razem z Jakubem Dzikiem w sesji wezmą udział również:

Polska, Ukraina, Europa

Nie zabraknie nas również podczas panelu Europa i Geopolityka. Naszą firmę reprezentować będzie Sylwia KrasońKopaniarz, dyrektor zarządzająca rozwojem międzynarodowym, Grupa Impel, prezes zarządu, Impel Ukraina.

Prelegenci odpowiedzą na pytanie, na jakich zasadach oprzeć relacje Ukraina-Polska-Europa. Poruszone zostaną tematy dotyczące infrastruktury i logistyki służącej wsparciu i współpracy gospodarczej, a także funduszy przedakcesyjnych dla Ukrainy, które są szansą na wzrost wymiany handlowej.

Sylwia Krasoń Kopaniarz, EEC 2024, Europejski Kongres Gospodarczy 2024

W sesji wraz z Sylwią Krasoń-Kopaniarz wystąpią także:

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć stacjonarnie w wydarzeniu, organizatorzy poprowadzą transmisje online na żywo z EEC.

Więcej szczegółów oraz rejestracja dostępna tutaj. Do zobaczenia!

Aktualności