Kolejna edycja Konferencji Senior Care odbyła się 17 marca w Kowalu. Wydarzenie było poświęcone zagadnieniom dotyczącym dbania o jakość opieki senioralnej w Polsce.

W trakcie Konferencji eksperci w dziedzinie opieki zdrowotnej i opieki społecznej omawiali istotne dla tego obszaru aspekty, m.in. zasady działalności organizacji pożytku publicznego oraz założenia dotyczące produktów i pomocy rehabilitacyjnej.

Podczas konferencji wystąpił również przedstawiciel Grupy Impel – Wojciech Ciołek, dyrektor handlowy. Nasz prelegent zwrócił uwagę na fakt, że wiele osób starszych żyje samotnie i ma ograniczone zdolności do samodzielnego zadbania o swoje bezpieczeństwo. I dlatego w zapewnianiu bezpieczeństwa w czasie pobytu w domu opieki senioralnej kluczowe stają się nowoczesne rozwiązania technologiczne. Należą do nich elektroniczne systemy zabezpieczeń, a wśród rozwiązań dedykowanych dla tej grupy odbiorców znajdują się kamery, czujniki ruchu oraz alarmy dźwiękowe, które pomagają w wykrywaniu niebezpieczeństw, takich jak upadek pacjenta, pożar czy włamanie. Zastosowanie tych narzędzi pozwala na szybką reakcję w przypadku zagrożenia i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów.

Wojciech Ciołek zwrócił także uwagę na bezpieczeństwo w kontekście oszczędności energetycznych w domach seniora. Osoby starsze przebywające w domach seniora zwykle spędzają więcej czasu wewnątrz, co zwiększa zużycie energii w placówkach opieki. Dlatego istotna jest optymalizacja zużycia energii przy udziale odpowiednich narzędzi technologicznych. W ramach naszego wystąpienia na konferencji zaprezentowaliśmy system Prognosis, czyli narzędzie optymalizujące zużycie energii w trybie online.

Relację z wydarzenia możesz obejrzeć w galerii zdjęć, a więcej o usługach dedykowanych dla domów opieki senioralnej przeczytasz tutaj.

Aktualności