5 sierpnia startuje największa kolarska impreza w Polsce – 77. Tour de Pologne, której oficjalną ochroną jest Grupa Impel. Będzie to pierwszy etapowy wyścig UCI World Tour po wybuchu pandemii.

Tegoroczny Tour de Pologne (TdP) to sprawdzian dla organizatorów oraz kibiców. Nowa rzeczywistość spowodowała przeformułowanie imprezy. Będzie 5 etapów, a nie jak w ubiegłym roku 7. Postanowiono także zminimalizować kontakty między ludźmi podczas trwania wyścigu. Na startach i metach kolejnych etapów nie będzie kibiców. Na trasie mogą pojawić się przypadkowi spacerowicze oraz widzowie, którzy powinni przestrzegać zasad reżimu sanitarnego – służby porządkowe w miarę możliwości będą informowały ich o zachowaniu dystansu czy zakładaniu maseczek. W tym roku organizatorzy postawili na transmisje telewizyjne i online.

Grupa Impel na Tour de Pologne – kompleksowa ochrona imprez to nowe uprawnienia

TdP 2020 rozegra się w warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego. Nie tylko nasi pracownicy są zobowiązani do używania środków ochrony osobistej. Będą przestrzegać tego także u osób, które pojawią się w pobliżu wyścigu. W tym roku ochraniamy mety etapów, bazę noclegowo-parkingową, wozy transmisyjne. Dodatkowo 150 pracowników naszej służby porządkowej pojawi się na rundzie miejskiej w Katowicach. Nowością jest to, że 50 z nich będzie kierować ruchem ulicznym. Nasi pracownicy przeszli w tym celu specjalne szkolenie i obecnie Grupa Impel posiada największy zespół kwalifikowanej kadry do ochrony imprez masowych z uprawnieniami do kierowania ruchem drogowym.

Priorytetem naszej ochrony na 77. Tour de Pologne będzie separowanie widzów od zawodników na mecie kolejnych etapów.

Razem z organizatorem 77. Tour de Pologne – Lang Team zapraszamy do śledzenia kolarskich zmagań w telewizji i w Internecie. Wspólnie zadbajmy o bezpieczne emocje.

Tour de Pologne 2020 – na kolarskie emocje zapraszają Grupa Impel i Lang Team

Aktualności