10 kwietnia 2026 roku na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbyła się ligowa inauguracja sezonu 2026. Spotkanie przyciągnęło 11 tysięcy kibiców, a FOGO Unia Leszno pokonała przed własną publicznością Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 59:31, notując bardzo udany powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Od ponad dwóch dekad dbamy o bezpieczeństwo meczów Unii Leszno
W sezonie 2026 Grupa Impel niezmiennie pełni rolę Oficjalnej Ochrony na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, odpowiadając za bezpieczeństwo jednego z najbardziej utytułowanych klubów żużlowych w Polsce – Unii Leszno Sportowa S.A. Zapewniamy kompleksową ochronę obiektu. To działania obejmujące zarówno służby porządkowe i informacyjne, jak i uzbrojone formacje ochronne. Wieloletnia obecność na stadionie pozwoliła zespołom Grupy Impel doskonale poznać specyfikę wydarzeń sportowych, potrzeby organizatorów oraz oczekiwania kibiców.
Bezpieczeństwo wydarzeń sportowych to efekt konsekwencji, doświadczenia i dobrej współpracy wszystkich zaangażowanych stron. Ponad 20 lat obecności na stadionie w Lesznie pozwala nam działać przewidywalnie, sprawnie i z pełnym zrozumieniem tego miejsca oraz ludzi, którzy je tworzą – mówi Paulina Wawrzyniak, kierownik ds. bezpieczeństwa.
Zobacz relację z inauguracji sezonu PGE Ekstraligi:
Partnerstwo oparte na zaufaniu i odpowiedzialności
Partnerstwo Grupy Impel i Unii Leszno to przykład długofalowej współpracy opartej na zaufaniu, profesjonalizmie i odpowiedzialności. Wspólnym celem jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla sportu, emocji i lokalnej społeczności, a także wspieranie rozwoju klubu poprzez zaangażowanie sponsorskie.
Współpraca z Unią Leszno to dla nas nie tylko odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas meczów, ale również wieloletnie partnerstwo z klubem, który jest ważną częścią lokalnej tożsamości i sportowej tradycji. Cieszymy się, że jako Grupa Impel możemy wspierać organizację wydarzeń na tak wysokim poziomie i być częścią kolejnego sezonu PGE Ekstraligi – podkreśla Tomasz Linke, dyrektor dywizji.
Mecze Unii Leszno w sezonie 2026 rozgrywane są w ramach PGE Ekstraligi, a transmisje spotkań dostępne są na antenie CANAL+.











