Za nami Igrzyska Europejskie 2023, które tym razem odbyły się w Polsce od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku. Wydarzenie było nie tylko sportowym widowiskiem, ale także dużym wyzwaniem logistycznym. Wszystkie obiekty, w których odbywały się zawody i imprezy towarzyszące, wymagały odpowiedniego zabezpieczenia. Grupa Impel była jedną z firm odpowiedzialnych za ochronę wydarzenia.

W najnowszym artykule na portalu Meeting Planner Krzysztof Guzek, dyrektor segmentu działalność usługowa opowiada o rozwiązaniach zastosowanych podczas zabezpieczenia imprezy masowej Igrzysk Europejskich 2023. Nasz ekspert podkreśla, że zawody sportowe odbywały się jednocześnie w kilkunastu miastach Polski. Wzięło w nich udział kilka tysięcy zawodników i personelu z całego świata. Zapewnienie bezpieczeństwa było ogromnym wyzwaniem dla organizatora oraz  wyspecjalizowanych w tym zakresie firm ochrony.

Grupa Impel odegrała istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas Igrzysk. W szczególności w Krakowie, gdzie skupiały się najważniejsze wydarzenia, Impel odpowiadał za ponad 60 proc. wszystkich działań związanych z bezpieczeństwem. Pracownicy Grupy Impel pełnili kluczowe funkcje podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia oraz na wielu innych imprezach sportowych.

Warto zaznaczyć, że zabezpieczenie wydarzenia wymagało wykorzystania technologii, takich jak mobilne wieże monitorujące, bramki detekcyjne i lustra inspekcyjne. Dzięki temu wioska olimpijska w Krakowie, zamieszkana przez ponad 4000 osób, była szczególnie pilnie strzeżona. Przedstawiciel organizatora Igrzysk Europejskich podkreśla w artyykule, że bezpośrednia komunikacja z koordynatorami Impela umożliwiła szybkie reagowanie na zmiany i zapewnienie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Zachęcamy do lektury artykułu na portalu meetingplanner.pl, z którego dowiesz się jakie wyzwania towarzyszyły zabezpieczeniu Igrzysk Europejskich 2023.

Aktualności