Organizacja imprez sportowych to dziś wyzwanie, które wymaga nie tylko doskonałej logistyki i atrakcyjnej oprawy, ale także skutecznych środków ochrony. W obliczu globalnych zagrożeń i rozwoju technologii, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom oraz wysoka jakość obsługi stają się priorytetami. O tego rodzaju wyzwaniach mówi nasz ekspert w wywiadzie dla magazynu Sport Biznes Polska.

W najnowszej publikacji Jarosław Kot podkreśla, że branża eventowa wróciła do stanu sprzed pandemii, a uczestnicy chętnie biorą udział w wydarzeniach na żywo. Dodaje, że niezależnie od skali imprezy, zabezpieczenie każdego wydarzenia jest kluczowe. Ochrona obejmuje spełnianie wymogów ustawowych oraz zapewnienie odpowiednich standardów obsługi, uzgodnionych z organizatorem.

Jarosław Kot podkreśla rolę technologii, która wspiera pracowników ochrony – Korzystamy z mobilnych wież monitorujących oraz systemów antydronowych, które zabezpieczają przed nowymi zagrożeniami. Ważne jest również zarządzanie tłumem, aby sprawnie doprowadzić uczestników na miejsce wydarzenia i zapewnić im bezpieczne wyjście po zakończeniu. Coraz większy nacisk kładzie się na proekologiczne rozwiązania, takie jak ograniczenie ilości odpadów.

Jednocześnie w tegorocznym wydaniu magazynu poruszono najistotniejsze kwestie dotyczące rynku wydarzeń sportowych w tym:

  • wpływ transformacji społecznych i technologicznych na polski rynek sportowy
  • najciekawsze trendy w branży
  • rola mediów cyfrowych w promocji sportu

Artykuł z naszym ekspertem opublikowany na łamach magazynu Sport Biznes Polska możesz przeczytać tutaj.

Więcej o zabezpieczeniu imprez przeczytasz na naszej stronie.

Pełen magazyn Sport Biznes Polska jest dostępny pod tym linkiem.

Aktualności