Zabezpieczenie placu budowy to spore wyzwanie. Kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo ludzi i ochrona zgromadzonego mienia. Rozległość i usytuowanie obiektu oraz ogrom zgromadzonego sprzętu sprawiają, że w wielu przypadkach sama ochrona fizyczna nie wystarczy. Tu potrzebne są skuteczne i niezawodne rozwiązania techniczne, które działają niezależnie od warunków pogodowych i pracy ludzkiej. Mobilne wieże monitorujące są tego przykładem. Urządzenia oferują stały monitoring obiektu z wykorzystaniem analityki i sztucznej inteligencji. Dodatkowe wyposażenie w panele fotowoltaiczne uniezależnia je od stałego źródła zasilania. To sprawia, że są idealne do pracy w odległych i trudno dostępnych lokalizacjach.

Więcej o funkcjonalnościach i zaletach mobilnych wież opowiadają nasi eksperci – Kamil Wachowicz, dyrektor handlowy segmentu budownictwo i Paweł Królicki, dyrektor ds. wdrożenia produktów security.

Zdaniem Kamila Wachowicza „mobilne wieże monitorujące to rozwiązania niezależne od ludzkiej pracy, a tym samym od kosztów z nią związanych. Pozwalają one obniżyć koszty ochrony nawet o 70 proc., umożliwiając jednocześnie utrzymanie reżimu kosztowego na kolejne lata”.

Paweł Królicki dodaje, że mobilne wieże są rozwiązaniem elastycznym – „o różnych parametrach i możliwościach (…) Typ urządzeń dobieramy za każdym razem indywidualnie – w zależności od potrzeb klienta, specyfiki danej budowy, wielkości i ukształtowania terenu, który ma być monitorowany.”

Skuteczność i niezawodność mobilnych wież monitorujących potwierdza klient z firmy Strabag, która w 99% swoich inwestycji korzysta z tych urządzeń. Firma docenia wykorzystanie technologii i elastyczne warunki współpracy.

Mobilne wieże monitorujące oferowane przez Grupę Impel to przykład nowoczesnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i zastąpienia człowieka przez technologię. Urządzenia stanowią przełom w sposobie zabezpieczania inwestycji budowlanych oferując kompleksowe rozwiązanie, które jest odpowiedzią na wyzwania współczesnej branży budowlanej.

Pełny tekst artykułu dostępny jest dla prenumeratorów portalu propertynews.pl.

Aktualności