Od 9 do 10 września, na urokliwych terenach Podlasia odbył się Orlen Wyścig Narodów. To już czwarta edycja imprezy należącej do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, którzy rywalizują w barwach reprezentacji narodowych. Bezpieczeństwo podczas imprezy zapewniła Grupa Impel.

Pierwszego dnia zmagań uczestnicy mieli do pokonania 156,9 km po względnie płaskim terenie. Trasa przebiegała z Supraśla do Białegostoku. Drugiego dnia wyścigu zawodnicy wystartowali ze stolicy Podlasia, kierując się na północ, w stronę Augustowa. Po przejechaniu 136 km zakończyli wyścig. Drugi etap charakteryzował się dużą ilością prostych, leśnych odcinków. Zwycięzcą pierwszego etapu został Duńczyk Morten Nortoft. Drugiego dnia triumfował reprezentant Niemiec Ole Theile, ale to reprezentant Danii okazał się zwycięzcą całej imprezy.

Podczas wydarzenia zadbaliśmy o ochronę parkingów hotelowych oraz końcowego etapu pierwszej części wyścigu. Ponadto zrealizowaliśmy zabezpieczenie wozów transmisyjnych dla TVP.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziesz tutaj: https://orlenwyscignarodow.com/

Aktualności