Przed nami 6. edycja BNP Paribas Green Film Festival, który odbędzie się od 13 do 20 sierpnia w Krakowie. Grupa Impel dołączyła do grona partnerów festiwalu. BNP Paribas Green Film Festival to jedyny w Polsce festiwal filmowy poświęcony tematyce ekologicznej.

logo Green film Festiwal


BNP Paribas Green Film Festival to jedyny w Polsce festiwal filmowy poświęcony tematyce ekologicznej. Przez osiem dni zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt filmów. Festiwal to wyjątkowe święto adresowane do osób, którym los naszej planety nie jest obojętny.

Obok projekcji filmów, festiwal oferuje spotkania z twórcami, ekspertami ONZ oraz lokalnymi aktywistami zajmującymi się kwestiami klimatycznymi. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także ekologicznych warsztatów, edukacyjnych dyskusji, wystaw, wykładów i artystycznych inicjatyw, skupiających się na promowaniu wartości zrównoważonego stylu życia.

BNP Paribas Green Film Festival cieszy się uznaniem wśród festiwalowych środowisk. Znalazł się w gronie 100 najlepszych festiwali według rankingu FILM FREEWAY, opartego na ocenach twórców filmowych, których prace są prezentowane na tego typu wydarzeniach.

Współorganizatorem festiwalu jest UN Global Compact Network Poland. Organizatorzy wydarzenia dbają o merytoryczny poziom dyskusji podczas festiwalu, zapewniając widzom dostęp do najwyższej jakości treści i komentarzy ekspertów w dziedzinie tematów środowiskowych.

BNP Paribas Green Film Festival to także wydarzenie zrównoważone ekologicznie, oparte na zasadzie szacunku dla zasobów naturalnych planety. Nasza deklaracja środowiskowa opisuje nasze działania na rzecz ochrony środowiska – mówi założyciel Fundacji Green Festival, Grzegorz Dukielski.

Zaangażowanie Grupy Impel w ochronę BNP Paribas Green Film Festival jest nieprzypadkowe i pozostaje w zgodzie z innymi proekologicznymi działaniami, które wspieramy, m.in. Kino Rowerowe czy Akcja „To nas kręci”.

Inicjatorami realizowanego od 2018 r. festiwalu są Piotr Biedroń i Grzegorz Dukielski – założyciele Fundacji Green Festival. Oprócz festiwalu fundacja organizuje szereg edukacyjnych wydarzeń, skierowanych szczególnie do młodzieży, promując ideę ekologii.

Więcej o usługach bezpieczeństwa możesz przeczytać na naszej stronie.

Szczegóły na temat festiwalu BNP Paribas Green Film Festival znajdziesz na stronie https://www.greenfestival.pl/

Aktualności