Zaksa Kedzierzyn-Koźle, klub wspierany przez spółkę z Grupy Impel, zwycięża jako pierwsza polska drużyna europejską Ligę Mistrzów.

Najlepsi siatkarze w Europie są z Kędzierzyna-Koźla

To trzeci z czterech możliwych do zdobycia tytułów dla siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Są oni zwycięzcami w Superpucharze Polski, Pucharze Polski i teraz w Lidze Mistrzów. Sukces Zaksy jest ogromny, to pierwszy polski klub, który wygrywa te prestiżowe rozgrywki w zmienionej formule. Do tej pory tylko jedna polska drużyna triumfowała w europejskim turnieju piłki siatkowej i było to 43 lata temu, a najlepszymi siatkarzami starego kontynentu byli wtedy zawodnicy z Płomienia Milowice.
W sobotę, 2 maja Zaksa Kędzierzyn-Koźle powetowała sobie stratę tytułu Mistrza Polski, zdobywając siatkarską Ligę Mistrzów. W decydującym spotkaniu nie dali szans włoskiej drużynie Ital Trentino, wygrywając z nią 3:1.

Grupa Impel wspiera sportowe emocje

Klub Zaksa Kędzierzyn Koźle od wielu lat wspierany jest przez spółkę z Grupy Impel – Gwarant Agencja Ochrony S.A. Tak o tym wspaniałym sukcesie mówi Edward Kuczer, prezes zarządu Gwaranta, który kibicował drużynie Zaksy w finałowym meczu Ligi Mistrzów rozgranym w Weronie.

Z dumą patrzymy na tegoroczne sukcesy klubu. Klub zdobył Puchar Polski i srebrny medal mistrzostw Polski. Teraz wygraliśmy Ligę Mistrzów, najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe na świecie. Jestem ogromnie dumny, że od wielu lat jesteśmy częścią tego wspaniałego, sportowego projektu – mówi Edward Kuczer, prezes zarządu Gwarant.

Aktualności