W niedzielę, 9 sierpnia zakończył się Tour de Pologne 2020 UCI World Tour. Grupa Impel po raz dziewiąty była oficjalną ochroną największego wyścigu kolarskiego w Polsce.

Tegoroczna impreza była wyjątkowa. Wyścig rozgrywał się w trudnych warunkach pandemii. Był pierwszą kilkudniową imprezą kolarską po długiej przerwie w ramach cyklu UCI World Tour. Dlatego było to trudne wyzwanie dla organizatorów i ich partnerów. Grupa Impel musiała zadbać w sposób szczególny o bezpieczeństwo kolarzy. Zawodnicy nie mogli mieć kontaktu z widzami i przypadkowymi osobami. Dodatkowo musieliśmy także pilnować widowni pod względem przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego związanych z zagrożeniem Covid-19.

Oprócz tego wykonywaliśmy nasze rutynowe obowiązki. Dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników na metach oraz na wybranych startach. Zabezpieczaliśmy wozy ekip telewizyjnych oraz sprzęt ekip kolarskich, a także miejsca noclegowe. W Katowicach służby porządkowe Impel po raz pierwszy kierowały w trakcie wyścigu ruchem drogowym.

Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji z 77. Tour de Pologne. Posłuchaj, co o współpracy z nami mówi Czesław Lang, dyrektor TdP.

Tour de Pologne 2020 – Czesław Lang o współpracy z Grupą Impel

Aktualności